Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Koppar 8225617



*

nr 822 5617


Koppar

med fat 7 del, Bianca, Gefle


Utrop:

300 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 april 2013
kl 19:58:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/4 09:34:53 1      100 kr
29/4 18:48:17 2      150 kr
29/4 18:49:47 1      200 kr
29/4 19:51:53 2      300 kr
29/4 19:53:01 1      300 kr
29/4 19:53:18 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bianca gefle koppar svensk keramik svenska keramiker
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:40
  • 6558 Form
    med handtag, 1800-tal, koppar, 54x34
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:18
  • 6549 GrötskÃ¥lar
    3 st, tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 20-21, längd..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 19:40




Ladda ner broschyr